Małopolska „S” na manifestacji w Warszawie. Bądźmy razem

Relacja na żywo w Tygodniku „Tysol”

Relacja na kanale YouTube Telewizja Republika

Wideo relacja z demonstracji przeciwko „Zielonemu Ładowi” od TVMN Media Narodowe

„Solidarność” przeciwko polityce klimatycznej UE. Cała demonstracja w Warszawie. Ponad 1h. Zdjęcia: Jan Bodakowski

Demonstracja przeciwko „Zielonemu Ładowi”. Zdjęcia: Jan Bodakowski

W drodze na manifestację.

Autokar związkowców z Nowosądecczyzny
Daniel Pokuta, Witold Witkowski i Andrzej Gębara w drodze na manifestację
Autokar związkowców z Nowosądecczyzny z Krzysztofem Kotowiczem na czele
W drodze na manifestację pełni sił i energii

Jesteśmy na Placu Zamkowym.

A. Gębara, T. Zaborowski, D. Pokuta i W. Witkowski już na pl. Zamkowym
W. Witkowski, A. Gębara, T. Zaborowski, D. Pokuta oraz M. Kania na miejscu rozpoczęcia manifestacji.
Zainteresowanie udziałem w manifestacji w Warszawie jest tak duże, że niektórzy zatrzymują autokary wiozące związkowców z prośbą o zabranie ich na manifestację. W miarę wolnych miejsc prośbę spełniamy!

Związkowcy z Nowosądecczyzny już na pl. Zamkowym w Warszawie.

Związkowcy z Huty ArcelorMittal w Krakowie są z nami.

Wspiera nas małopolska Oświata oraz członkowie Związku z ARiMR.

Związkowcy z Oddziału w Chrzanowie na rozpoczęciu manifestacji.

Precz z Zieloną Kostuchą!

Jest nas coraz więcej na pl. Zamkowym!

Reprezentacja Regionu Małopolskiego z Krakowa
Związkowcy z ZGH Bolesław i KWK Piast

Manifestację wspierają oczywiście związkowcy w Wadowic.

Kierownik Oddziału z siedzibą w Wadowicach – J. Kraska
Reprezentacja związkowa z Wadowic
Kierownik nowosądeckiego oddziału „S” K. Kotowicz z uczestnikami marszu

Manifestujący z Regionu Małopolskiego
„Żeby Polska była Polską!”
Filmik dzięki uprzejmości łódzkiej „Solidarności”

Reprezentacja związkowa z Podhala.

Kierownik Biura w Nowym Targu L. Jankowski z manifestującymi
Manifestujący z Oddziału w Nowym Targu

Związkowcy z Tarnowa.

Kierownik Oddziału „S” T. Szumlański z Tarnowa wraz z manifestującymi
Kierownik Oddziału „S” T. Szumlański z Tarnowa wraz z protestującymi – Grupa „Azoty”

Rolnicy częstują jabłkami z polskich sadów.

Jest nas coraz więcej!

Trwa manifestacja „Precz z Zielonym Ładem”

Zbiory czy rozbiory?!
Przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Oświaty „Solidarność” w Łodzi wraz z red. M. Rachoniem z TV Republika

Idziemy dalej!

Przewodniczący ZRM „Solidarność” T. Zaborowski, w tle zastępca przewodniczącego D. Pokuta.
„Solidarność” Śląsko-Dąbrowska z przewodniczącym P. Dudą
Region Śląsko – Dąbrowski „S”

„Solidarność” pod siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

Przewodniczący „S” P.Duda wraz z manifestującymi

Zielony Ład to eksperyment i utopia!

Związkowcy przypominają w piśmie, że unijne przepisy dotyczące polityki klimatycznej uderzą po kieszeni wszystkich obywateli, a wielu z nich utraci pracę i wpadnie w ubóstwo energetyczne.

– Europejski Zielony Ład jest więc w naszych oczach eksperymentem, który przeprowadza się na wszystkich obywatelach Unii Europejskiej. Jest utopią, którą wprowadza się według uznania unijnych urzędników, a która sprawi, że znów – tak jak kilkadziesiąt lat temu – odbierane nam będą podstawowe prawa – własności, bezpieczeństwa, niezależności – wskazali członkowie pracowniczej i rolniczej Solidarności.

Zapaść gospodarcza

Zaapelowali również bezpośrednio do Ursuli von der Leyen, by ta „wychyliła się z okna swojego brukselskiego biura” i zobaczyła, co dzieje się na ulicach europejskich ulic, w tym Warszawy.

– Zwracamy się więc do Pani Przewodniczącej o głęboką rewizję rozwiązań zawartych w Europejskim Zielonym Ładzie, które jeśli zostaną wdrożone w obecnym kształcie, doprowadzą do zapaści wielu gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej, a w konsekwencji do upadku gospodarczego całej Europy – napisano w liście wystosowanym przez przewodniczącego NSZZ „S” Piotra Dudę i przewodniczącego NSZZ RI „S” Tomasza Obszańskiego.

– Niezwłocznie przekaże to do moich przełożonych, włączając w to Panią Przewodniczącą. Chciałem tylko powiedzieć, że państwo głos był i jest słyszany w Brukseli – poinformował p.o. dyrektora Przedstawicielstwa KE w Polsce Bartłomiej Balcerzyk, który odebrał od związkowców petycję.

Tysol.pl

Petycja „S” do szefowej KE

Ponad 300 tysięcy osób w proteście przeciwko „Zielonemu Ładowi”.

Przewodniczący małopolskiej „S” T. Zaborowski z prawnikiem W. Witkowskim z Regionu Małopolskiego
Protestujący przed Sejmem RP
Hymn Polski pod Sejmem RP

Protestujący pod Sejmem. Przemawiał Piotr Duda

Nie jest to dobry dzień dla polskiej demokracji i dialogu społecznego. Zielony Ład nie spadł nam nagle w styczniu tego roku, nie! Solidarność mówiła o tym od 2007 roku – mówił szef „S” Piotr Duda. – Dzisiaj po 20 latach w UE, gdy widzimy, jak polska gospodarka się rozwija, gdy indywidualnie mamy coraz więcej pieniędzy w portfelu, no to muszą nam dowalić Zielony Ład tylko dlatego, żebyśmy spadli do poziomu polskiego pracownika z początku lat 90. – mówił podczas swojego wystąpienia przewodniczący -„Solidarności” Piotr Duda. – Dzisiaj potrzebna jest nam jedność, solidarność i bycie razem. Jesteśmy tutaj, aby to wykrzyczeć – Precz z Zielonym Ładem!! – podkreślił P. Duda.

Delegacja „S” na czele z Piotrem Dudą oraz Tomaszem Obszańskim spotka się z rolnikami, którzy prowadza strajk okupacyjny w Sejmie, a następnie wręczą marszałkowi Szymonowi Hołowni petycję.

Delegacja NSZZ „Solidarność” przekazała marszałkowi Szymonowi Hołowni petycję

Zdj: tysol.pl, twitter.com

Tysol.pl

Relacja na podstawie zdjęć własnych nadesłanych do Regionu Małopolskiego oraz dzięki Tysol.pl