Wybory uzupełniające w „Wodociągach” w Krynicy Zdroju

29 stycznia w Krynicy Zdroju odbyły się wybory uzupełniające w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. W zebraniu związkowców uczestniczyli: Adam Panuś, przewodniczący Regionalnej Sekcji Wodociągów i Kanalizacji NSZZ „Solidarność” w Regionie Małopolskim oraz przedstawiciel Regionalnej Komisji Wyborczej.

Głównym tematem zebrania było przystąpienie organizacji związkowej do struktury Regionalnej Sekcji Wodociągów. Jej zadania w praktyce przedstawił zebranym przewodniczący Sekcji, Adam Panuś. Następnie WZD jednogłośnie przegłosowało uchwałę o przystąpieniu do Regionalnej Sekcji Wodociągów i Kanalizacji oraz wybrało zgodnie z kluczem wyborczym dwóch delegatów na WZD Sekcji Regionalnej. Zostali nimi przewodnicząca Dorota Witassek oraz Adrian Chabior.

Zebranie na wniosek przewodniczącej rozszerzyło też skład zarządu Komisji Zakładowej do 7 osób i wybrało dwie dodatkowe osoby. Dodatkowymi członkami władz organizacji zakładowej zostali: Małgorzata Choroszczak oraz Bogdan Zięba.

Spotkanie w Krynicy było też okazją do poinformowania członków NSZZ „Solidarność” w krynickich wodociągach o bieżącej działalności Zarządu Regionu, organizacji branżowych, szkoleniach oraz działalności Komisji Krajowej. Wiele uwagi poświecono przywilejom dla członków Związku i ich rodzin, przypisanych do legitymacji członkowskiej Związku, jak choćby ulga przy zakupie paliwa na stacjach benzynowych.

Pobyt działaczy regionalnych w Krynicy wykorzystano także do przygotowania nowych organizacji związkowych w kolejnych zakładach pracy w tym mieście.

Info: Andrzej Gębara