Spotkanie z kandydatami na prezydenta miasta Krakowa

Z inicjatywy Związków Zawodowych działających w spółkach komunalnych miasta Krakowa, w dniu 3 kwietnia, na terenie MPEC (Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej) odbyło się spotkanie z kandydatami na prezydenta miasta Krakowa.

Na zaproszenie związkowców odpowiedziało i przybyło 3 kandydatów: Ł. Kmita, A. Miszalski oraz S. Mazur, który nazajutrz złożył rezygnację z kandydowania na ten urząd.

Celem spotkania było przedstawienie przez kandydatów swoich wizji, jaką mają wobec spółek komunalnych, które, jak określił Łukasz Kmita, są „srebrami rodowymi Miasta Krakowa” i nigdy nie powinny być podzielone i sprzedane.

W trakcie spotkania przedstawiono list intencyjny (w załączeniu), który podpisali: ze strony społecznej przedstawiciele Związków Zawodowych działających w spółkach komunalnych (MPEC, MPK, MPO i MPWiK), a z drugiej obecni na spotkaniu kandydaci startujący w wyborach na Prezydenta Miasta Krakowa.

Podczas spotkania padło stwierdzenie, że ci kandydaci, którzy nie odpowiedzieli na zaproszenie związkowców „lekceważą załogi spółek komunalnych” – łącznie w 4 spółkach (MPEC, MPO, MPK i MPWiK), kilka tysięcy osób – wyborców.

Według większości uczestników spotkania najlepiej na spotkaniu zaprezentował się Łukasz Kmita, który jasno określił cele swojej prezydentury.

Ze strony NSZZ „Solidarność” ze spółek miejskich udział w spotkaniu wzięli: Piotr Jurczyk Przewodniczący KZ w MPK, Robert Podolecki V-ce Przew. KZ w MPWiK, Aleksandra Prokopovich Przew. MK w MPEC, jako gospodarz spotkania.

Zarząd Regionu Małopolskiego reprezentował Andrzej Gębara..

Info:A.Gębara