„Solidarność” w Mabuchi Motor Poland w Bochni

Do ponad 500 organizacji związkowych zarejestrowanych w Regionie Małopolskim NSZZ „Solidarność” dołączyła Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Mabuchi Motor Poland sp. z o.o. w Bochni (ul. Adolfa Mitery 14).

Mabuchi, japońska korporacjao globalnym zasięgu,jest producentem wysokiej jakości małych silników elektrycznych do różnego rodzaju urządzeń (m.in. sprzęt elektryczny, motoryzacja, AGD, sprzęt biurowy, sprzęt precyzyjny, elektronarzędzia). Bocheński zakład Mabuchi zatrudniający setki Pracowników to jeden z wielu ważnych zakładów pracy w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej.

Tymczasowy zarząd Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” (TKZ, czyli Tymczasowa Komisja Zakładowa) w Mabuchi Motor Poland to: Przewodnicząca pani Magdalena Banasiak, pani Iwona Tatara i pan Dariusz Bujak. Doszło do oficjalnego zgłoszenia objęcia Mabuchi działalnością związkową, a w najbliższym czasie odbędzie się pierwsze spotkanie z Pracodawcą.

Jednocześnie w siedzibie Oddziału nr 4 Regionu Małopolskiego naszego Związku w Bochni przy ul. Kazimierza Wielkiego 7/10, przy wsparciu ze strony kierownika Oddziału Agnieszki Morawiec, odbywają się na bieżąco spotkania członków TKZ z nowo przyjmowanymi do Organizacji Pracownikami. Ich liczba stale wzrasta.

Witamy w Solidarności!

Info: W.Witkowski