Małopolska

Rozwój Związku w Wieliczce

29 lutego odbyło się wyborcze zebranie członków „Solidarności” w Starostwie Powiatowym w Wieliczce. Jest to nowa organizacja związkowa, dzięki której w starostwie zaistniał ruch związkowy w ogóle. Obecnie liczba członków Związku przekroczyła już ponad połowę załogi. Zebranie wyborcze poprzedzone zostało spotkaniem w dniu 20 września, grupy założycielskiej Związku z Zarządem Powiatu w celu uzgodnienia zasad współpracy w dziedzinie ochrony praw pracowniczych. W spotkaniu tym uczestniczyli także Daniel Pokuta, zastępca przewodniczącego Regionu oraz prawnik Witold Witkowski.

Zebranie wyborcze nadzorowali oraz prowadzili Witold Witkowski, prawnik, sekretarz Regionalnej Komisji Wyborczej oraz Andrzej Gębara przewodniczący RKW.

Po przedstawieniu sprawozdania przez dotychczasowego przewodniczącego TKZ, przedstawieniu ogólnej sytuacji w Regionie Małopolskim oraz w kraju, a także ogólnych informacji dotyczących wyrobienia elektronicznych legitymacji związkowych i korzyściach z tego płynących, przystąpiono do podstawowej procedury wyborczej. – Przyjęto uchwały proceduralne na temat wielkości Komisji Zakładowej i Komisji Rewizyjnej oraz uchwałę o przystąpieniu do Krajowej Sekcji Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej (KS PARiS).

W tajnych wyborach wybrano pierwsze władze tej organizacji na kadencję 2023 – 2038. Przewodniczącym został wybrany Paweł ŁUCZYŃSKI, dotychczasowy skarbnik TKZ, zaś na pozostałych członków KZ wybrano: Edytę Dąbrowską, Monikę Rolińską, Agnieszkę Szuro-Kazaniecką oraz Joannę Waś. Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Anna Cebula, Jadwiga Dec, Edyta Kuc, Daniel Lenik i Joanna Ziętara. Delegatem na WZD Krajowej Sekcji PARiS wybrano w dwóch turach wyborczych Joannę WAŚ.

Jest to kolejna organizacja związkowa, która powstała od zera w naszym Regionie, w administracji samorządowej.

                                                                                                                      Andrzej Gębara

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.