XXXI Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania

W dniach 17 – 18 maja w Poroninie obradowało XXXI Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania, które podsumowało minioną kadencję i wybrało nowe władze Krajowej Sekcji na lata 2023 – 2028.

Występujący po otwarciu obrad gospodarz miejsca, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, Adam Lach złożył zebranym życzenia owocnych obrad oraz podkreślił, że „Solidarność” jest takim związkiem, w którym spory są czymś naturalnym, ale ważne, by w efekcie dyskusji wygrywało dobro Polski, powierzonych Wam uczniów oraz środowiska oświatowego oraz nauczycielskiego.

Spotkanie było też okazją by osobom szczególnie wyróżniających się w pracy związkowej wręczyć statuetki Krajowej Sekcji Oświaty. W tym roku Kapituła przyznała wyróżnienia Halinie Musiał, Ewie Roszyk, Janowi Bałuce oraz Henrykowi Ślusarskiemu.

Ponad stu delegatów z całej Polski wybrała nowego przewodniczącego Sekcji, którym został Waldemar Jakubowski, członków Zarządu Sekcji, członków Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na walne zebranie Sekretariatu Nauki i Oświaty.

Wybory ze strony Krajowej Komisji Wyborczej nadzorowała Ewa Zydorek.

A. Z.