Małopolska

Wybory w LENZE Tarnów

W sobotę, 23.03.2024. odbyły się wybory w młodej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” w zakładach LENZE Tarnów sp. z o.o. Organizacja została zarejestrowana na początku marca br.i  ma już kilkudziesięciu członków związku głównie młodych, a liczba ta stale rośnie z dnia na dzień.

Firma Lenze jest światowym specjalistą w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz techniki napędowej dostarczając produkty dla różnych branż. Spółka w Tarnowie zajmuje się produkcją i precyzyjną obróbką odlewów żeliwnych, aluminiowych i stalowych podzespołów, w tym, całościowym procesem wytwarzania wysokiej jakości kół zębatych.

Zebranie członków odbyło się w siedzibie Oddziału „S” w Tarnowie. Gospodarzami zebrania byli: Kierownik Oddziału Tadeusz Szumlański oraz pracownik biura Janusz Sikorski, który włożył dużo pracy w powstawaniu tej Organizacji. Wybory nadzorował Przewodniczący RKW Andrzej Gębara, który był Przewodniczącym zebrania.

Podczas zebrania uczestnicy zostali poinformowaniu o strukturze organizacyjnej „S” w Regionie oraz w kraju, również na tle struktur branżowych. Członkowie otrzymali również szczegółowe informacje o legitymacjach związkowych i benefitach związkowych. Po tych informacjach przystąpiono do przeprowadzenia procedury wyborczej.

Uchwałami została ustalona wielkość Komisji Zakładowej na 4 osoby wraz z Przewodniczącym oraz wielkość Komisji Rewizyjnej również na 4 osoby. Przyjęto także 2 Uchwały o przystąpieniu do struktur branżowych, do Regionalnej Sekcji Przemysłu Metalowego oraz do Krajowej Sekcji Branży Metalowców.

Podczas tajnych wyborów na Przewodniczącego tej Organizacji jednogłośnie został wybrany dotychczasowy Przewodniczący Tymczasowej Komisji, kol. Bartłomiej Jagiencarz. Na pozostałych członków Komisji, również w tajnych wyborach wybrano: Bartłomiej Cyz, Michał Grochola i Grzegorz Skowyra.

Zgodnie z kluczem wyborczym Delegatem do struktur Branżowych, Regionalnej i Krajowej Sekcji, został wybrany Przewodniczący Bartłomiej Jagiencarz.

Na zakończenie zebrania prowadzący odpowiadali jeszcze na pytania nurtujące młodą organizację. Złożono również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Info: A. Gębara

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.