Wybory w Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki

Po ciężkich miesiącach wyborczych w Organizacjach Związkowych oraz w Sekcjach Regionalnych, od maja rozpoczął się gorący okres wyborczy w Krajowych Sekcjach oraz Krajowych Sekretariatach Branżowych.

Jedną z pierwszych takich struktur która przeprowadziła wybory jest Krajowa Sekcja Górnictwa Soli i Siarki. Wybory te odbyły się w Kopalni Soli w Wieliczce w dn. 08. V. 2023.

Uczestnikami WZD było  58 spośród wybranych wszystkich 60  Delegatów z 5 kopalń soli i siarki : Kopalnia Soli Wieliczka, Kopalnia Soli Bochnia, Kopalnia Soli Kłodawa, Inowrocławska Kopalnia Soli „Solino” oraz Kopalnia Siarki „Siarkopol” Staszów, ciekawostką jest to że jest to jedyna kopalnia siarki na świecie. Powyższa Sekcja Krajowa zrzesza  1.152  członków związku skupionych w tych zakładach.

Gościem specjalnym WZD był Wojewoda Małopolski Łukasz KMITA. W zebraniu uczestniczył również Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Adam LACH Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Jarosław GRZESIK a także Prezes Zarządu Kopalni Soli Wieliczka Paweł Nowak.

Przed rozpoczęciem obrad odbyła się uroczystość wręczenia barty górniczej kol. Jarosławowi Grzesikowi za całokształt osiągnięć dla górnictwa.

Odbyło się również wręczenie Złotego Krzyża Zasługi dla kol. Jerzego GAWĘDY z Inowrocławia który w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczał Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z Przewodniczącym ZR Małopolskiego Adamem Lachem.

Przewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Soli i Siarki ponownie został wybrany Przewodniczący z Kopalni Soli z Wieliczki, GAWLIK  Adam. Wybrano również 13 osobową Radę Sekcji oraz 4 osobową Komisję Rewizyjną, a także  Delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki, z automatu 3 Delegatem na Kongres jest również Przewodniczący Sekcji Adam Gawlik.

Z ramienia Krajowej Komisji Wyborczej wybory nadzorował Andrzej GĘBARA, Przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej.

Andrzej Gębara