Małopolska

Spotkanie opłatkowe Solidarności w Nowym Targu

28 grudnia w Nowym Targu odbyło się spotkanie opłatkowe członków NSZZ „Solidarność” z całego Podhala. Zebrani modlili się i życzyli sobie pomyślności dla wszystkich Polaków i całej naszej Ojczyzny oraz dla wszystkich zatrudnionych zawodowo oraz członków Związku, licząc, że zachodzące w kraju zmiany nie doprowadzą do pogorszenia warunków życia i pracy.

Spotkanie, w którym uczestniczyło kilkadziesiąt osób, uświetnione zostało obecnością księdza Antoniego Kluski z sanktuarium św. Antoniego na Bystrem w Zakopanem, kapelana podhalańskiej „Solidarności” oraz występem Studia Piosenki „Septyma” działającym przy nowotarskim Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczył też zespół muzyczny „Korpiołki” ze Skomielnej Białej, który po zaśpiewaniu kilku kolęd przygrywał wszystkim uczestnikom spotkania w dalszym kolędowaniu.

Ze strony Zarządu Regionu Małopolskiego w spotkaniu w Nowym Targu uczestniczyli: Tomasz Zaborowski, przewodniczący Regionu, jego zastępca Daniel Pokuta oraz prawnik Katarzyna Miłek. Spotkanie zakończyła degustacja regionalnych potraw świątecznych.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.