Małopolska

Nagrodzeni medalami Pro Patria

11 lipca w Tarnowie wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wyróżnił medalem Pro Patria bohaterów „Solidarności” za ich wkład w walkę o niezależną ojczyznę. Medal ten jest nadawany osobom, które walczyły o wolność i niezawisłość Polski w trudnych czasach komunizmu i stanu wojennego.

Wicewojewoda wyraził swoją radość, że mógł uhonorować medalem tak zasłużone osoby. Uroczystość miała miejsce w siedzibie Fundacji Kromka Chleba przy placu Kazimierza Wielkiego w Tarnowie. Wziął w niej także udział Tomasz Zaborowski, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego „Solidarność”.

Zapraszamy do obejrzenia wspólnego zdjęcia odznaczonych w tym dniu. Na zdjęciu od lewej: Janusz Trela, Eugeniusz Dąbrowski, Antoni Lis, Ryszard Zięcina, Janusz Sikorski, wicewojewoda Ryszard Pagacz, Jerzy Kacer, Tomasz Zaborowski (przewodniczący Zarządu Regionu Małopolska „Solidarności”) i Leszek Nowak.

Medal “Pro Patria” to odznaczenie cywilne nadawane przez szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Otrzymują go osoby i instytucje “za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”. Medale odebrało siedem osób, a datę wybrano nieprzypadkowo: 11 lipca, w rocznicę pamiętnych wydarzeń na Wołyniu w 1943 roku.

Tekst i fot. (Smol)

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.