Delegaci zdecydowali. Piotr Duda pokieruje Solidarnością w nowej kadencji związkowej

Piotr Duda został po raz czwarty wybrany na funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” podczas XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” w Spale. Obecny przewodniczący związku otrzymał w tajnym głosowaniu 211 głosów delegatów.

zdj. A. Zyzman

W dniach 19–20 października w hali Centralnego Ośrodku Sportu w Spale odbywają się obrady 31. Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”. Tegoroczny zjazd odbywa się pod hasłem „Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy”.

Dziś delegaci dokonali wyboru przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na nową pięcioletnią kadencję związkową 2023–2028.

Jedynym kandydatem na tę funkcję był obecny przewodniczący związku Piotr Duda, który otrzymał 211 głosów delegatów. Łącznie oddano 232 ważnych głosów.

To czwarta kadencja Piotra Dudy, który na czele Solidarności stoi od 2010 roku.

– Bardzo dziękuję za zaufanie i wybór. To dla mnie wielki zaszczyt i kolejna kadencja. Ale tak jak w pierwszej kadencji, tak i w tej nie zamierzam zmniejszać tempa, tylko tak samo, a nawet jeszcze mocniej, działać na rzecz naszego kochanego związku zawodowego Solidarność. Tak jak zawsze Piotr Duda jest sobą. Moje drzwi są dla was otwarte, macie do mnie numer telefonu. Wracamy do roboty i do przodu – powiedział po wyborze na przewodniczącego Piotr Duda.

Źródło: tysol.pl, x.com

zdjęcia:Marcin Żegliński – Tygodnik Solidarność, Adam Zyzman.