Małopolska

Zbiórka krwi w wielickiej kopalni

MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka” zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Podaruj krew, podaruj życie”. Zdrowiem i życiem będzie można podzielić się już 8 grudnia, w godzinach 9.00-16.00, w nadszybiu szybu Regis.

Oddawanie krwi nie boli. Nie jest w żaden sposób niebezpieczne czy uciążliwe. Jednorazowo pobiera się jedynie 450 ml, co dla zdrowego organizmu jest praktycznie niezauważalnym ubytkiem. Wszystko odbywa się pod czujnym fachowym okiem lekarza, personelu medycznego, zawsze przy użyciu jednorazowego sprzętu. Krwiodawcy nie mają wątpliwości, że warto brać udział w kolejnych zbiórkach. Dlaczego? Bo tak trzeba, po prostu. Krew jest bezcenna – póki co nie da się jej wyprodukować, można ją jedynie podarować.

Akcja „Podaruj krew, podaruj życie” odbywa się w Kopalni Soli „Wieliczka” od 6 lat, dwa razy do roku – w lipcu oraz w grudniu. Zbiórek nie przerwała nawet pandemia, bowiem krew jest nieustannie potrzebna. Niezbędna przy operacjach, ratująca życie ofiarom wypadków, przetaczana u chorych…

Krwią podzielić się może właściwie każda zdrowa dorosła osoba (do 65. roku życia). Przed oddaniem krwi warto wyspać się, zjeść lekki posiłek, wypić dużo wody i koniecznie odstawić używki. Warto też odwiedzić serwis Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i zapoznać się ze szczegółową informacją dotyczącą przeciwwskazań do oddawania krwi.

Do udziału w akcji zapraszają organizatorzy i partnerzy: Kopalnia Soli „Wieliczka”, MK NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Klub HDK przy Kopalni Soli „Wieliczka”. Na krwiodawców w nadszybiu szybu Regis 8 grudnia będzie czekał posiłek regeneracyjny oraz upominek – bilet na zwiedzanie Trasy Turystycznej. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.