Małopolska

W Regionie Małopolskim stawiamy na rozwój

W Regionie Małopolskim jednym z narzędzi, aby zwiększyć liczbę członków, była organizacja  szkoleń z rozwoju związku. Pierwsze szkolenie z  tego cyklu odbyło się 29-30 września 2022 roku. Do końca marca 2023 roku przeprowadziliśmy 6 szkoleń, w których wzięli udział przedstawiciele 29 organizacji. Warsztaty prowadził Janusz Zabiega z Działu Szkoleń Komisji Krajowej. Działacze szczebla zakładowego  wracają do swoich zakładów pracy, spotykają się ze współpracownikami  i przynoszą nowe deklaracje członkowskie.

Rozmawiamy z pracownikami, a oni chętnie i świadomie wstępują w nasze szeregi. W wyniku prac od października  2022 do kwietnia br. przyjęliśmy 1037 nowych członków „Solidarności”.

Jest to wspólny sukces, na który składa się dobra organizacja szkoleń prowadzonych przez  trenera związkowego oraz działaczy z organizacji zakładowych. Należy podkreślić, że nie zostawiamy przedstawicieli zakładów samych sobie. W kursach uczestniczy także przedstawiciel  Zarządu Regionu ds. rozwoju, który utrzymuje kontakt i wspiera działania w zakładach pracy. Można liczyć też na wsparcie innych działaczy Regionu, w tym kierowników Oddziałów.

Organizacje, które uczestniczyły w szkoleniach i wykazały się największą skutecznością to:

Man Track-Niepołomice (505 nowych członków), Hutchinson Dębica (137), MPK Kraków (89), Igloocar Dębica (67), Urząd Miasta Krakowa (57), White Cap Polska-Niepołomice (32), TC-Dębica (31).

Kolejne to: Zakłady karne w Tarnowie i Nowym Wiśniczu, Velvex Jordanów, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Ferro S.A. Skawina, Politechnika Krakowska, Organizacje Oświaty: Zakopane, Rabka-Zdrój, Ciche, Oświęcim, Olkusz, Tarnów, oraz Kuźnia Gorlice, Ocynkownia Chrzanów, Wodociągi Nowy Targ, PAS w Chrzanowie, Szpital Powiatowy Chrzanów, Urząd Miasta Libiąż, Carsberg Brzesko, Tocai Cobex Nowy Sącz, MODR Karniowice, Airliguide Kraków.

Oczywiście oceniając skuteczność, musimy zwrócić uwagę na liczebność pracowników w danych zakładach.

Pracujemy cały czas we wspomnianych zakładach nad planami obejmującymi kolejne miesiące szkoleń. Nowe grupy związkowców szkolą się w kwietniu, maju i czerwcu.

Prowadzimy działania rozwojowe również w wielu innych zakładach, co także skutkuje zwiększeniem liczebności członków „Solidarności” – wspomnę np. ARiMR czy Organizacja Funkcjonariuszy i Pracowników Policji.

W wielu organizacjach już po wyborach na nową kadencję obserwujemy wzrost zgłoszeń do Związku. Niewątpliwie przyczyniły się do tego żywe dyskusje podczas zebrań wyborczych. 

Warto również zauważyć, iż w okresie kończącej się kadencji w Regionie Małopolskim zarejestrowano 35 nowych organizacji. 

NSZZ „Solidarność” posiada atrakcyjne oferty i benefity, które staramy się przedstawiać pracownikom różnych firm i instytucji.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

K. Kotowicz

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.