Małopolska

Uroczystości na Hali Łabowskiej

9 września na Hali Łabowskiej odbyły się jubileuszowe 25. uroczystości patriotyczne, upamiętniające kapelana sądeckich Niezłomnych ks. Władysława Gurgacza.

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Nawojowej od Apelu Poległych i złożenia kwiatów przy obelisku upamiętniającym Żołnierzy PPAN Oddziału „Żandarmeria” i ich dowódcę kpt. Stanisława Pióro. Następnie kwiaty złożono przy pomniku ks. Władysława Gurgacza przed budynkiem Urzędu Gminnego w Łabowej.

W samo południe uczestnicy uroczystości dotarli na Halę Łabowską, gdzie przy pamiątkowym obelisku, odbyła się msza polowa w intencji Kapelana i Żołnierzy PPAN oraz Apel Poległych. Kontynuacją wydarzenia była prelekcja pracownika  IPN z Krakowa oraz wspólna dyskusja o polskich losach z m.in. rodzinami Bohaterów Niezłomnych.

Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” reprezentowali: Adam Lach, zastępca przewodniczącego Regionu, były poseł i były przewodniczący Regionu Andrzej Szkaradek, Grażyna Święs oraz poczet sztandarowy. W imieniu Związku pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych złożono kwiaty.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.