Małopolska

Spotkanie związkowe „przy pączku” w Gorlicach

W piątek 9 lutego 2024 r. w Gorlicach w Restauracji „Tarasowa” odbyło się spotkanie integracyjne członków Związku, w którym wzięło udział prawie 100 osób, przedstawicieli z różnych organizacji zakładowych powiatu gorlickiego.

Swą obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Regionu Małopolskiego Tomasz Zaborowski.

Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, proboszcz Bazyliki Mniejszej w Gorlicach ks. Stanisław Ruszel, radca prawny Regionu Małopolskiego Justyna Franczyk-Filipek.

Gości oraz wszystkich członków „Solidarności” powitał organizator spotkania wiceprzewodniczący Regionu Małopolskiego Krzysztof Kotowicz.

W trakcie spotkania głos zabrał Przewodniczącemu Regionu Tomasz Zaborowski, który w swej wypowiedzi nawiązał między innymi do obecnej sytuacji w kraju, a zwłaszcza do ogólnopolskiego protestu rolników. Zapowiedział, że szykują się również protesty w branży górniczej i energetycznej. Wspomniał o dobrze układającej się współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Natomiast radna sejmiku małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, podziękowała za otrzymywane zaproszenia na wszystkie uroczystości organizowane przez „Solidarność”, które przypominają o wolności oraz za olbrzymią pracę, którą Związek wykonuje dla dobra społeczeństwa.

Kilka słów do obecnych skierował również ksiądz Stanisław Ruszel stwierdzając, że z ludźmi „Solidarności” zawsze chętnie się spotyka. Podziękował, że solidarnie występujemy z Chrystusem, walczymy o dobre imię Papieża Jana Pawła II, wspieramy się w zakładach pracy, a głos „Solidarności” jest głośny i słyszalny. Następnie życzył wytrwałości i odwagi w codziennej działalności.

Krzysztof Kotowicz i Tomasz Zaborowski w ramach podziękowania za dobrą współpracę i wspieranie „Solidarności” wręczyli księdzu Ruszelowi symboliczny prezent „Anioła Solidarności”.

Zamykając część wystąpień, Krzysztof  Kotowicz przypomniał, że Komisja Krajowa ogłosiła rok 2024 rokiem księdza Jerzego Popiełuszki w związku z 40 rocznicą jego męczeńskiej śmierci. Na tę okoliczność Gorlicka „Solidarność” we współpracy z księdzem Ruszelem zamierza ufundować nową tablicę upamiętniającą patrona naszego Związku.

Korzystając z okazji, przypomniał również, że członkowie związku zawodowego mają możliwość odliczenia od przychodu składki członkowskiej w rozliczeniu rocznym, co jest sukcesem Komisji Krajowej „Solidarności”. Przypomniał także o możliwości korzystania z benefitów przez członków Związku, którzy posiadają elektroniczne legitymacje członkowskie, a wykaz znajduje się na stronie internetowej Regionu Małopolskiego.

Po wystąpieniach uczestnicy spotkania integrując się, prowadzili szerokie dyskusje na różne tematy przy pączku i kawie. Oprawę muzyczną zapewnili Julia Król i Paweł Bek.

Coraz większa liczba uczestników świadczy o potrzebie organizowania takich spotkań na przyszłość.

tekst: Joanna Brach

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.