Małopolska

Spotkanie ze związkowcami w Chrzanowie

Dnia 27 kwietnia br. w Chrzanowie odbyło się zebranie przedstawicieli komisji w Oddziale nr 3 ZRM, które poprowadził kierownik oddziału Ryszard Pietrzyk. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Adam Lach oraz zastępca przewodniczącego Tomasz Zaborowski.

W pierwszej części prowadzący spotkanie przywitał wszystkich obecnych i wyraził radość z możliwości odbycia pierwszego po pandemii spotkania w tak licznym gronie. Obecni na sali uczicili następnie minutą ciszy wszystkich poległych górników w związku z niedawnymi katastrofami w kopalniach na Górnym Śląsku.

Kolejno kierownik oddziału omówił pokrótce sprawy organizacyjne istotne dla członków z powiatu chrzanowskiego, olkuskiego i miechowskiego. Ważną informacją było powstanie nowych komisji zakładowych w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Trzebini oraz w Ocynkowni Śląsk w Chrzanowie. Powitał również nowo wybraną przewodniczącą Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty, Wychowania i Kultury w Chrzanowie.

W kolejnej części spotkania głos zabrał Adam Lach, który wspomniał poprzedniego przewodniczącego śp. Wojciecha Grzeszka i opisał pracę Zarządu odkąd objął stanowisko po wyżej wspomnianym. Zaznaczył również, że czeka nas teraz szczególny okres przez wzgląd na zbliżający się Krajowy Zjazd Delegatów w Zakopanem, na którym będzie dyskutowana m.in. wysokość składek członkowskich, jak również ze względu na zaplanowane na ten rok wybory na kadencję 2023-2028 oraz liczne odejścia na emeryturę pracowników Regionu.

Przewodniczący powiedział pokrótce o usprawnieniach w Regionie, dostępie do porad prawnych dla związkowców oraz nowym programie komputerowym w siedzibie. Obecna na zebraniu specjalistka z Działu Informacji, Promocji i Szkoleń w Regionie powiedziała kilka słów o ostatnim wydaniu serwisu informacyjnego oraz nowej stronie internetowej Regionu, która wkrótce zastąpi obecną witrynę www. Kończąc wypowiedź Adam Lach nawiązał do istotnej teraz kwestii wojny na Ukrainie mówiąc o pomocy jaką przekazała Komisja Krajowa oraz sam Region Małopolski.

W ostatniej części spotkania obecni na sali działacze mieli możliwość zadawania pytań przedstawicielom Regionu i dyskusji na tematy istotne dla nich i podlegających im jednostek.

Galeria zdjęć:

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.