Małopolska

Spotkanie opłatkowe w Wadowicach

9 stycznia w Wadowicach odbyło się spotkanie opłatkowe przewodniczących i członków zarządów Komisji Zakładowych i Międzyzakładowych działających w Oddziale VII Regionu Małopolskiego w Wadowicach.

W spotkaniu uczestniczyli poseł Filip Kaczyński oraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński. Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” reprezentował Daniel Pokuta, zastępca przewodniczącego Regionu.

Po odczytaniu odpowiedniego fragmentu Pisma Świętego na temat Bożego Narodzenia, Jan Kraska, przewodniczący Oddziału podkreślał, że miniony rok skończył się wieloma spektakularnymi sukcesami „Solidarności” w walce o prawa pracownicze oraz wzrostem korzyści z członkostwa w naszym Związku, jak choćby wszystkimi benefitami przysługującymi dla posiadaczy legitymacji elektronicznych. Życzył też zebranym pomyślności i zdrowia w nowym roku, a przede wszystkim dobrej koniunktury gospodarczej w kraju, która zawsze przekłada się na bezpieczeństwo zatrudnienia pracowników i zachowania miejsc pracy, a także skuteczności w działalności związkowej.

Podobną treść miały życzenia posła F. Kaczyńskiego, który podkreślał dobrą współpracę niedawnego rządu z NSZZ „Solidarność” zwracając uwagę, że zawsze oczekiwania płacowe formułowane Związek uwzględniały stan i możliwości budżetu państwa, ale także kondycję finansową przedsiębiorstw.

Burmistrz Bartosz Kaliński w swym wystąpieniu podkreślał dobrą współpracę, między Związkiem, a Magistratem, tym bardziej, że władze miejskie są też pracodawcami nie tylko dla pracowników Urzędu Miejskiego, ale także wielu spółek komunalnych.

Spotkanie zakończyło się składaniem życzeń indywidualnych między wszystkimi uczestnikami zgromadzenia oraz wspólnym posiłkiem.   

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.