Małopolska

„Solidarność” na Groniu Jana Pawła II

W niedzielę, 24 września 2023, w kaplicy na szczycie górskim Beskidu Małego-Groń Jana Pawła II – odbyła się uroczysta Eucharystia z udziałem turystów oraz członków i sympatyków „Solidarności”. Członkowie Oddziału 7 NSZZ „Solidarność” w Wadowicach zadbali o wystrój z akcentami „Solidarności” i odpowiednią oprawę liturgiczną. Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, zmarłych oraz żyjących członków „Solidarności” w 43. rocznicę powstania związku, przewodniczył Ojciec Karmelita Piotr Zerzucha z klasztoru w Wadowicach. Homilia oparta była o myśli zaczerpnięte z czytań liturgicznych i Ewangelii, ale nawiązywała również do historii i ludzi „Solidarności” oraz jej znaczenia w walce o wolność Ojczyzny i godność ludzi pracy.

W liturgii udział wzięły poczty sztandarowe „Solidarności” z różnych zakładów i miejscowości Małopolski – NSZZ „Solidarność” Region Małopolski, NSZZ „Solidarność” Ziemi Wadowickiej, NSZZ „Solidarność” Oddział nr 5 w Dębicy, NSZZ „Solidarność” przy LERG SA w Pustkowie, Solidarność Tikkurila Polska w Dębicy oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Lerg S.A w Pustkowie.

Oprawę muzyczną mszy św. zapewnił nasz kolega związkowy, Grzegorz Kowalski.

Po mszy św. przewodniczący wadowickiej „Solidarności” Jan Kraska oraz członek Prezydium Zarządu Regionu Małopolskiego, Maciej Kania złożyli kwiaty pod znajdującym się na Groniu pomnikiem św. Jana Pawła II, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Barkę”, ulubiona pieśń Ojca Świętego oraz hymn „Solidarności”.

Po oficjalnej części była okazja do spotkania integracyjnego połączonego z poczęstunkiem  przy schronisku oraz podziwiania widoków Beskidu Małego.

Wielu uczestników uroczystości wyraziło nadzieję, że za rok znów spotkamy się na Groniu.

tekst: J.Kraska

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.