Małopolska

Solidarność na Drodze Krzyżowej w Kopalni Bochnia

Niezwykłe przeżycia i modlitewne skupienie towarzyszyło nam na Drodze Krzyżowej zorganizowanej po raz pierwszy w Kopalni Soli w Bochni przez Oddział nr 6 w Nowym Targu dla członków NSZZ „Solidarność”.

Dzięki uprzejmości pana Prezesa Kopalni Zbigniewa Rojka 50 osób odbyło podróż do fascynujących miejsc znajdujących się w tejże Kopalni. W dniu 31 marca 2023 r. grupa góralskiej „Solidarności”przeszła specjalną trasą Drogi Krzyżowej znajdującej się w Kopalni. Jedyna w Polsce tak wymagająca i ekstremalna trasa była nowym doświadczeniem i ważnym wydarzeniem dla uczestników. Rozważania na 14 stacjach Drogi Krzyżowej zostały zaczerpnięte  z nauczań naszego patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki ,które zebrał i opracował ks. Paweł Nowogórski. Po nocnym odpoczynku  i pysznym śniadaniu przyszedł czas na zwiedzanie pięknej Kopalni w Bochni . Trasa turystyczna odkryła dla nas zwiedzających swoją historię i tajniki swoich początków . Wspaniali przewodnicy w genialny sposób zaprezentowali całej grupie wiedzę i ciekawostki o tym niezwykłym miejscu. Składamy na ręce Prezesa Kopalni wielkie podziękowanie za wyjątkową gościnność i przyjęcie „Solidarności” w swoich progach.

Po wizycie w historycznej Kopalni, na zaproszenie kierownika Oddziału NSZZ „Solidarność” w Bochni – Agnieszki Morawiec wraz z pocztem sztandarowym braliśmy udział w uroczystej Mszy św. w Bazylice pod wezwaniem św. Mikołaja w Bochni. Uroczystości obchodów 18. rocznicy śmierci Jana Pawła II zakończyły się składaniem wiązanek pod pomnikiem Papieża na placu przy bazylice, przy udziale władz samorządowych i przedstawicieli „Solidarności”. Następnie udaliśmy się do Nowego Wiśnicza, aby tam zwiedzić zamek i ekspozycje w nim się znajdujące. Dziękuje wszystkim za te dwa dni wzruszających i pełnych wrażeń przeżyć przygotowujących nas do świąt Wielkiej Nocy.

Tekst L.Jankowski

« z 34 »
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.