Małopolska

„Solidarność” dla Ukrainy

19 sierpnia odebrano ze sklepu Selgros blisko tonę różnorodnych artykułów przeznaczonych dla ludności walczącej Ukrainy. Fundatorami pomocy była Międzyzakładowa Organizacja NSZZ „Solidarność” przy Philip Morris Polska SA oraz Zarząd Regionu Małopolskiego.

Szczelnie wyładowaną bagażówkę, która nazajutrz wyruszyła w kierunku wschodniej granicy, wypełniły artykuły spożywcze, sanitarne, chemii gospodarczej. Na uwagę zasługuje też dobra współpraca z siecią sprzedaży hurtowej Selgros w Krakowie, której pracownicy już wcześniej spakowali wszystkie produkty na paletach i sprawnie załadowali do samochodu bez konieczności ręcznego przenoszenia paczek i pakowania ich w pojeździe.

Jak twierdzą Jacek Łabędzki, przewodniczący „Solidarności” w Philip Morris i Marcin Klimczyk, delegat Związku do Europejskiej Rady Zakładowej koncernu jest to już kolejna taka akcja pomocy i prawdopodobnie nie ostatnia, gdyż wojna nie zapowiada się na krótkotrwałą i w warunkach zimowych ludność ukraińska będzie potrzebować jeszcze większej pomocy. Podobne zdanie ma Adam Lach, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, który podkreśla, że współfinansowanie akcji kolegów z Zakładów Tytoniowych, to tylko część pomocy Regionu dla Ukrainy, gdyż oprócz tego Małopolska wspiera związkowy ośrodek w Jarnołtówku, który dodany został do zamieszkania uchodźcom ze Wschodu.  

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.