Obchody rocznicowe z udziałem NSZZ „Solidarność” Oddział Nr 4 Bochnia- Brzesko
Dnia 30 sierpnia 2025 w Brzesku, delegacja NSZZ „Solidarność” Oddział Nr 4 Bochnia- Brzesko na czele z kierownikiem Agnieszką Morawiec wzięła udział we mszy św. w Kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, która została odprawiona przez ks. Prałata mg J. Drabika. Po jej zakończeniu delegacja oraz księża, złożyli kwiaty i lampiony pod tablicą „Solidarności” upamiętniającą rok 1980 .



Dnia 31 sierpnia 2025 w Bochni delegacja NSZZ „Solidarność” Oddział Nr 4 Bochnia- Brzesko na czele z kierownikiem Agnieszką Morawiec wzięła udział we mszy św. w Kościele św. Jana Nepomucena. Po odprawieniu mszy św. przez proboszcza, ks. Daniela Bubulę, kapelana ludzi pracy Diecezji Tarnowskiej, delegacje przeszły pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie po krótkiej modlitwie, sekretarz Oddziału Bochnia- Brzesko M.Brzostowska przypomniała zebranym 45. letnią historię „Solidarności” i ponadczasowe postulaty zawarte w porozumieniu. Następnie złożono kwiaty. Uświetnieniem oprawy uroczystości była Orkiestra Górnicza i Poczty Sztandarowe.


Podczas uroczystości kierownik Oddziału Nr 4 Agnieszka Morawiec poinformowała o zbliżających się uroczystościach związanych ze sprowadzeniem relikwii bł. ks. J Popiełuszki, które odbędą się
1 października 2025 w Bochni w Bazylice o godz:18:00.
Rocznica wybuchu II wojny światowej w Bochni
Dnia 1 września 2025 delegacja Oddz. Nr 4 NSZZ „Solidarność” Bochnia-Brzesko uczestniczyła w uroczystościach 86. rocznicy agresji niemieckiej na Polskę we wrześniu 1939 roku. Po uroczystej mszy św. w Kościele św. Pawła Apostoła na cmentarz św. Rozalii przy kwaterze zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego 1939 roku odśpiewano hymn narodowy, wygłoszono przemówienia, został odczytany Apel Poległych, a następnie zostały złożone kwiaty.


foto: E.Adamska, Bochnianin.pl, Sobas
Tekst: M.Brzostowska.