Małopolska

Krakowskie MPK wybrało nowe władze związkowe

24 marca obradowało Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w MPK SA w Krakowie. Delegaci liczącej ponad 600 osób rzeszy związkowców wybrali 27-osobową Komisję Zakładową, 4 delegatów na Zebranie Delegatów Regionu Małopolskiego, 5-osobową Komisję Rewizyjną oraz 7 delegatów na Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Komunikacji Miejskiej, wśród których znalazł się Krzysztof Torba, motorniczy tramwaju, który wiózł papieża Franciszka w czasie jego pobytu w Krakowie.

Nowym przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany dotychczasowy przewodniczący Piotr Jurczyk. Zebranie wyborcze było też okazją do poruszenia spraw dotyczących pracowników komunikacji miejskiej w Krakowie, w tym m.in. polityki władz miasta wobec najważniejszego miejskiego przewoźnika oraz perspektywy uchwalenia wreszcie ustawy o emeryturach stażowych, z których wielu kierowców i motorniczych chętnie by skorzystało po 40 latach spędzonych za kierownicą lub nastawnikiem.

W Zebraniu uczestniczyli: Andrzej Gębara, przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej oraz Adam Lach, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, który na koniec obrad złożył wszystkim delegatom życzenia w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

A. Z.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.