Małopolska

Krajowa Sekcja Przemysłu Chemicznego

25 maja w Wieliczce odbyło się Sprawozdawczo – Wyborcze WZD Krajowej Sekcji Przemysłu Chemicznego, która zrzesza ponad 8 tys. członków i ciągle rośnie.

W zebraniu udział wzięło 45 spośród wybranych 50 Delegatów z zakładów o profilu chemicznym z całego kraju. Małopolska była reprezentowana przez 3 Organizacje Związkowe, największa z nich to firma oponiarska T.C. Dębica (dawny Stomil), Tarnowskie Azoty oraz Synthos z Oświęcimia.

Gośćmi WZD byli : Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Adam Lach, Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego Mirosław Miara oraz pierwsi założyciele Krajowej Sekcji. Podczas WZD założyciele Sekcji zostali uhonorowani zostały okolicznościowymi dyplomami. Natomiast Krzysztof Zieliński otrzymał szablę polską, by, jak stwierdzili zebrami szedł dalej, tak jak dotąd, zwycięsko przez życie.

Dotychczasowy Przewodniczący Sekretariatu Mirosław Miara poinformował, że w tym roku skończy 65 lat i będzie odchodził na emeryturę. Na Kongresie, który odbędzie się w czerwcu zostanie wybrany nowy Przewodniczący.

Po oficjalnej uroczystej części i przedstawieniu szczegółowego sprawozdania przez Przewodniczącego Sekcji Sławomira Bezarę, oraz przez Komisję Rewizyjną, przystąpiono do punktów wyborczych WZD.

Na Przewodniczącego Krajowej Sekcji Przemysłu Chemicznego w głosowaniu tajnych jednogłośnie został wybrany przedstawiciel naszego Regionu, Sławomir Bezara z firmy oponiarskiej T.C. DĘBICA. Wybrano także 18 osobową Radę Sekcji, w skład której weszli m.in. Artur Jasiński z Tarnowskich Azotów, Andrzej Bal przewodniczący T.C. Dębica i Marek PIKUŁA, przewodniczący Synthos z Oświęcimia.

Wybrano także 6 osobową Komisję Rewizyjną oraz 17 Delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego.

Z ramienia Krajowej Komisji Wyborczej wybory nadzorował Andrzej Gębara, Przewodniczący Małopolskiej RKW.

                                                                                                                                  Andrzej Gębara

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.