Małopolska

Kontynuacja dobrej roboty w Philip Morris

29 marca odbyły się wybory w jednej z największych organizacji związkowych w Nowej Hucie, w krakowskich zakładach tytoniowych Philip Morris.

Wybory tej Komisji Międzyzakładowej odbyły się w Racławicach k. Krakowa i wzięło w nich udział 58 Delegatów spośród wszystkich wybranych 64 Delegatów co stanowiło bardzo wysoką frekwencję.

Przewodniczący Jacek Łabędzki złożył bardzo obszerne sprawozdanie z mijającej kadencji, w trakcie którego dowiedzieliśmy się, że Komisja w Philip Morris bierze bardzo aktywny udział w strukturach międzynarodowych, tak europejskich jak i światowych. Przedstawiciele tej Komisji zasiadają w Radach Europejskich i Światowych Związków Zawodowych i Rad Pracowniczych. Obecnie kol. Jacek Łabędzki jest Przewodniczącym Krajowej Sekcji Pracowników Przemysłu Tytoniowego.

Komisja Philip Morris bierze bardzo aktywny udział w pomocy rzeczowej dla ofiar wojny na Ukrainie. – Średnio co miesiąc wysyłamy transport darów na Ukrainę i co ważne, nigdy nie wraca pusto, bo zawsze przywozi osoby potrzebujące, starców czy matki z dziećmi które już nie maja domów. – relacjonował Jacek Łabędzki, który w akcji tej bierze udział osobiście.

W wyborach na nową kadencję 2023 – 2028 ponownie został wybrany jednogłośnie Jacek ŁABĘDZKI. Wybrano także21-osobową Komisję Międzyzakładową, do wyboru której potrzeba było 3 tur głosowania, również 3 tury były potrzebne do wyboru 4 osobowej Komisji Rewizyjnej, podczas tych wyborów była pokazana prawdziwa strona demokracji.

Zebrani wybrali również 15 delegatów na WZD Krajowej Sekcji Przemysłu Tytoniowego, oraz 4 delegatów na WZD Regionu Małopolskiego, wśród Delegatów znalazł się Przewodniczący Jacek Łabędzki oraz dotychczasowy członek Regionalnej Komisji Rewizyjnej Ryszard Mitera.

Wybory nadzorował przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej Andrzej Gębara.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.