Małopolska

Komunikat  Regionalnej  Komisji  Wyborczej

Wybory w Regionie Małopolskim na kadencję 2023 – 2028

Powoli zbliżamy się do zakończenia wyborów związkowych w OZ w Regionie Małopolskim.

Większość Organizacji Związkowych przeprowadziło wybory swoich władz na nową kadencję 2023 – 2028 oraz Delegatów na WZD Regionu Małopolskiego lub Elektorów spośród których będą wybierani Delegaci.

Niektóre Organizacje połączyły się same  i wybrały spośród swoich Elektorów kolejnych Delegatów na WZD Regionu.

Od kwietnia rozpocznie się akcja łączenia mniejszych i średnich Komisji celem wyboru spośród swoich Elektorów następnych Delegatów.

W kwietniu będą również odbywały się wybory w poszczególnych Regionalnych Sekcjach Branżowych zarejestrowanych w Regionie Małopolskim oraz w Małopolskiej Sekcji Emerytów i Rencistów.

W maju i w czerwcu w niektórych Okręgach Wyborczych zostaną przeprowadzone tzw. prawybory celem wyłonienia i uzgodnienia swoich kandydatów na kandydatów na poszczególne funkcje w strukturach regionalnych, którzy następnie będą wybierani na WZD Regionu Małopolskiego.

W Regionie Małopolskim na dzień dzisiejszy do wyboru członków Zarządu Regionu mamy 11 Okręgów Wyborczych, tj. 4 Okręgi w mieście Krakowie i 7 Okręgów w pozostałych częściach Regionu, oraz 2 Okręgi Wyborcze potrzebne do przeprowadzenia wyboru Delegatów na Krajowy Zjazd Delegatów, tj. miasto Kraków oraz pozostała część Regionu Małopolskiego, a także 8 Okręgów Wyborczych potrzebnych do przeprowadzenia wyboru członków Regionalnej Komisji Rewizyjnej.

Ostatecznie liczba i wielkość Okręgów Wyborczych zostanie ustalona w terminie późniejszym przez Zarząd Regionu.

Nowo wybranym Delegatom przypominamy że wyborcze WZD Regionu Małopolskiego odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2023 r w Wieliczce.

Andrzej Gębara

Przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej

                                                                                                                                       

                                                                                            

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.