Małopolska

I ty możesz pomóc!

Zwracam się z wielką prośbą oraz apelem!

Nasz kolega z branży, były długoletni pracownik PSG z Mazowieckiego Zakładu Gazownictwa – monter sieci i stacji gazowych w Zakładzie Gazowniczym Łódź oraz członek NSZZ „Solidarność”, Sławomir Mrówczyński – potrzebuje naszej pomocy i wsparcia! Musimy zebrać 180 tyś zł na opłacenie kosztów operacji ratującą jego życie gdyż NFZ odmówił finansowania kolejnego zabiegu. Na dzień dzisiejszy uzbierano już 131 tyś zł. Wszystkie szczegóły dotyczące okoliczności choroby, która trwa już 3 lata są opisane w zbiórce na stronie POMAGAM.PL do której poniżej załączam link. 

Dzień 22 stycznia 2024 roku wlał w serca nasze i Sławka ogromne nadzieję, gdyż doszło do wyżej wspomnianej operacji ze skutkiem zadowalającym. Nie możemy jeszcze mówić o pełnym sukcesie, gdyż jeżeli przeszczep kości i skóry przyjmie się (organizm Sławka już dwukrotnie odrzucał przeszczepy wykonane na NFZ), to rokowania po 7 dniach są bardzo pomyślne, a Sławka czeka rehabilitacja i kolejny zabieg plastyczno-korygujący po około czterech miesiącach. Za tymi radosnymi wieściami idą te trudne i przytłaczające, czyli pieniądze. Brakuje około 60 tyś zł do zamknięcia kosztów samej operacji oraz pobytu w prywatnej klinice, w której Sławek nadal przebywa pod okiem specjalistów, a to na 100% nie koniec wydatków.


Bardzo proszę, jeżeli to tylko możliwe, o przekazanie związkowcom i wszystkim ludziom dobrej woli tego apelu i zorganizowanie pomocy dla Sławka poprzez wszelkie możliwe środki. Każda forma pomocy będzie bezcenna… Kropla drąży skałę, a 1 tysiąc wpłat choćby po 5 zł czyni więcej niż by się mogło wydawać!

Sławek jest wspaniałym synem, mężem, ojcem, dziadkiem i teściem, ale przede wszystkim człowiekiem, który stanął pod ścianą życia! Ma dla kogo żyć! Proszę pomóżmy mu! Jako jego przyjaciel czuje się zobowiązany do poruszenia nieba i ziemi, aby jak największa liczba osób z NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” oraz GK PGNiG dowiedziała się o takiej potrzebie chwili!

Mam nadzieję, że dzięki pomocy naszej wielkiej rodziny wkrótce będę mógł wszystkim przekazać jeszcze lepsze wieści!


LINK DO ZBIÓRKI: https://pomagam.pl/8ywgbp

Michał Szafraniec

INFORMACJE OGÓLNE:

Sławomir Mrówczyński 

Były wieloletni pracownik Polskiej Spółki Gazownictwa -Mazowiecki Okręgowy Zakład Gazownictwa-  Zakład Gazowniczy Łódź, na stanowisku monter sieci i stacji gazowych. Członek NSZZ „Solidarność” w strukturach PSG.

Z przyczyn chorobowych w 2021 roku rozwiązany stosunek pracy ze względu na niezdolność do pracy i przejście na czasowe świadczenie rentowe.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.