Małopolska

Godni swej Patronki…, czyli Kolejarskie Święto

27 listopada kolejarze zrzeszeni w Regionalnej Sekcji Kolejarzy NSZZ „Solidarność” w Małopolsce spotkali się na nabożeństwie z okazji Dnia Kolejarza. Mszę św. ku czci kolejarskiej Patronki, św. Katarzyny Aleksandryjskiej, poprowadził duszpasterz środowisk kolejarskich w Krakowie ks. prałat Grzegorz Szewczyk, emerytowany proboszcz bazyliki PW. Św. Floriana w Krakowie, który w swej homilii przypomniał, że polscy kolejarze są wierni swoim ideałom, a przede wszystkim Bogu i Kościołowi, tak, jak ich Patronka. – Wykonując swą codzienną pracę, skupiali się nie tylko na rzetelnym i bezpiecznym przewozie ludzi i towarów, ale także na służbie Ojczyźnie oraz walce o zachowanie jej niepodległości i niezawisłości. – mówił kapłan.

Kolejarze modlili się nie tylko o pomyślność w swej pracy, ale także za dusze tych, którzy odeszli z tego świata pełniąc służbę na kolejach polskich, za ofiary katastrof kolejowych, oraz za wszystkich zmarłych pracowników Kolei Polskich i firm współpracujących z kolejami. Współorganizatorem uroczystości oprócz NSZZ „Solidarność” było też Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich.

Zarząd Regionu Małopolskiego Związku reprezentował przewodniczący Regionu Tomasz Zaborowski oraz regionalny poczet sztandarowy.

A. Z.  

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.