Małopolska

Czas spotkań i pojednań

14.XII. w Myślenicach odbyło się połączeniowe – wyborcze zebranie komisji myślenickich, w którym udział wzięli członkowie „Solidarności” ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Zorza” oraz z Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu (MOKiS). Po połączeniu obydwóch Komisji powstała „nowa” Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Pracowników Powiatu Myślenickiego. Przewodniczącym nowej organizacji został dotychczasowy przewodniczący komisji przy Spółdzielni Mieszkaniowej, Aleksander Kamiński, a jego zastępcą dotychczasowy przewodniczący organizacji związkowej w MOKiS, Zbigniew Morawski. Do Komisji MOZ-u wybrano łącznie 6 osób, wybrano także 4-osobową Komisję Rewizyjną.

Powstanie tej Organizacji umożliwi wpisywanie się członków z mniejszych zakładów pracy oraz osoby indywidualne. Już w dniu wyborów był pozytywny oddźwięk wśród niezrzeszonych pracowników tych zakładów, które wyrażają chęć wpisania się do „Solidarności”.  Siedzibą tej Organizacji jest Biuro Terenowe Zarządu Regionu w Myślenicach.

Cały proces łączeniowy trwał ponad 3 miesiące i był nadzorowany przez Przewodniczącego RKW Andrzeja Gębarę, z dużym wsparciem prawnika Witolda Witkowskiego.

Po zebraniu wyborczym wszyscy nawzajem złożyli sobie życzenia świąteczno – noworoczne i wyrazili chęć podobnych wspólnych spotkań na przyszłość.

Nazajutrz, 15.XII. odbyło się spotkanie świąteczno – opłatkowe Regionalnej Sekcji Budownictwa, do której należą wszystkie zakłady branży budowlanej w Regionie Małopolska.

Na zaproszenie Sekcji w spotkaniu udział wziął Koordynator ds. Branż w Regionie Małopolskim Andrzej Gębara. Podczas spotkania złożono sobie życzenia świąteczno – noworoczne, przekazano informację z bieżącej działalności Zarządu Regionu, a tą też drogą dla wszystkich członków „Solidarności” w branży.  Przy okazji przewodniczący Regionalnej Sekcji Budownictwa Mieczysław Wilczyński z Chemobudowy Kraków składał wszystkim członkom „Solidarności” w Małopolsce  najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2024 Roku.

     Info: Andrzej Gębara

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.