Małopolska

Biały Marsz Papieski w Krakowie.

BIAŁY MARSZ PAPIESKI

            My, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”, stajemy po stronie prawdy i po stronie świętości Jana Pawła II

Pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawła II w sposób wyjątkowy zapisał się na kartach historii świata, szczególnie Polski, a sam Papież odegrał niezwykle ważną rolę w wydarzeniach, w wyniku których żyjemy dzisiaj w wolnej i demokratycznej Ojczyźnie.

Małopolska „Solidarność” chce dać nieustające świadectwo oddania wobec Papieża Polaka. Przejdźmy razem, strzegąc Jego imienia, w Białym Marszu Papieskim – ulicami historycznego Krakowa. 

Zapraszamy na Marsz Papieski, 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Wyruszymy o godz. 13.30 z Błoni Krakowskich, spotykamy się przy kamieniu upamiętniającym Msze Papieskie (ul. 3 Maja, przy Stadionie Wisły).

Trasa Marszu: ul. 3 Maja, Aleja Mickiewicza, ul. Karmelicka, ul. Szewska,  Rynek Główny

Przemarsz ulicami Krakowa na Rynek Główny odbędzie się taką samą  trasą, jak Biały Marsz po zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Podczas marszu będziemy odtwarzać fragmenty homilii, które kierowane były do Polaków w trudnym czasie komunizmu oraz odmówimy Różaniec. Zakończymy Mszą Świętą w Bazylice Mariackiej o godz. 15:00.

W godzinach wieczornych, około godz. 19.30, złożymy kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej, ul. Franciszkańska 3. Od godziny 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne pod Oknem Papieskim.

Przyjdź, daj świadectwo !

Małopolska „Solidarność” Współorganizator I  Marszu Papieskiego

Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego

NSZZ „Solidarność”

Adam Lach

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.