Małopolska

86. rocznica bombardowania węzła kolejowego w Brzesku-Słotwinie 

Delegacja Oddziału Nr 4 NSZZ „Solidarność” Bochnia- Brzesko, na czele z kierownik Agnieszką Morawiec, uczestniczyła w obchodach 86. rocznicy bombardowania węzła kolejowego Brzesko-Słotwina z 4–5 września 1939 roku. Tradycyjnie, 5 września 2025 r., odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tych tragicznych wydarzeń oraz wszystkich poległych w czasie II wojny światowej.

Po mszy św. w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej uczestnicy zgromadzili się przed pomnikiem, gdzie oddano hołd pomordowanym i poległym. Burmistrz Miasta Brzeska wygłosił okolicznościowe przemówienie, a po Apelu Poległych złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze na płycie pomnika upamiętniającego ofiary tragedii.

Zdj: S. Rosa

Tekst: M.Brzostowska

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.