Małopolska

Zaproszenie na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej

Zapraszamy na spotkanie Krakowskiej Loży Historii Współczesnej poświęcone książce pt. „Być pomocnikiem partii. Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej w służbie PZPR i ideologii marksistowsko-leninowskiej (1969-1990)” – Przystanek Historia IPN w Krakowie, ul. Dunajewskiego 8, 22 maja 2024 r., godz. 17.00.
Tym razem tematów do rozmowy dostarczy nam publikacja, która ukazała się w 2023 r., w ramach Centralnego Projektu Badawczego IPN „Władze komunistyczne wobec kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944-1989″. Warto dodać, że pozycja ta zwyciężyła w kategorii monografii, w drugiej edycji konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Sygnety Wydawnictwa IPN”.

Publikacja przedstawia historię Towarzystwa Krzewienia Kultury Świeckiej oraz jego dalszych i bliższych protoplastów: Stowarzyszenia Myśli Wolnej w Polsce, Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, Towarzystwa Szkoły Świeckiej, Stowarzyszenia Ateistów i Wolnomyślicieli. Zawiera analizy założeń ideowych, programów stowarzyszenia i efektów ich realizacji.

W Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie będziemy gościć autora książki dr. Bogusława Wójcika z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Rzeszowie oraz dr hab. Łucję Marek z krakowskiego oddziału IPN, które recenzowała publikację.

Transmisja na Facebooku: https://www.facebook.com/events/828251242006099/?ref=newsfeed

Informacja z Działu Prasowego krakowskiego IPN.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.