Wybory związkowe w Igloocar Dębica.

W sobotę, 21.I.2023, w siedzibie Delegatury w Dębicy, odbyły się wybory związkowe na kadencję 2023 – 2028 w firmie IGLOOCAR  Dębica. Zebranie gościnnie prowadził Koordynator Delegatury Dębickiej kol. Andrzej Bal, który jest także Przewodniczącym Firmy Oponiarskiej TC Dębica (dawny Stomil).

Gościem honorowym i wybory nadzorował Przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej, członek Zarządu Regionu, Andrzej Gębara.

Komisja „Solidarności” w tym zakładzie powstała na nowo dopiero  rok temu, prężnie działając przez cały ten czas, a teraz przekroczyła ponad 40% uzwiązkowienia, które nadal rośnie.

Przewodniczącym ponownie został wybrany kol. Waldemar Składzień. Wybrano także pięcioosobową Komisję Zakładową i czteroosobową Komisję Rewizyjną.

Zgodnie z kluczem wyborczym, wybrano Delegata na WZD Regionu Małopolskiego, został nim właśnie Przewodniczący Komisji, kol. Waldemar Składzień.

Podczas zebrania członkowie związku podjęli jednogłośnie decyzję o przystąpieniu do Regionalnej Sekcji Przemysłu Metalowego  oraz  do  Krajowej Sekcji Branży Metalowców. Decyzje były podjęte odpowiednimi Uchwałami. Przynależność do obydwu Sekcji skutkowała wyborem Delegatów, wybrano trzech Delegatów wg. klucza ustalonego przez te struktury związkowe. Wyżej wymienione osoby są także Delegatami do Struktury Regionalnej i Krajowej Metalowców. Są nimi kol.: Składzień Waldemar, Białek Adam i Żmuda Bartłomiej.

Tekst i zdjęcia : Andrzej Gębara