Małopolska

Wybory w telekomunikacji

13 kwietnia,  w Modlniczce pod Krakowem, odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Międzyzakładowe Zebranie Delegatów struktury ogólnopolskiej Telekomunikacji NSZZ „Solidarność”.

Organizacja Międzyzakładowa zrzesza pracowników telekomunikacji z Orange, Plus, T-Mobile, Emitel i nimi współpracujące, w sumie ok. 1.500 członków związku skupionych w 13 Komisjach Oddziałowych, m.in. : Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Biały Stok, Warszawa, Olsztyn, Łódź, Rzeszów i Przemyśl.

OZ zarejestrowana jest w Regionie Dolny Śląsk we Wrocławiu.

W zebraniu udział wzięło 50 Delegatów ze wszystkich Oddziałów krajowych.

Przewodniczącym ponownie został wybrany nasz kolega z Krakowa Jerzy  Iwaszkiewicz. Wybrano także 22 osobową Komisję Międzyzakładową, 7 osobową Komisję Rewizyjną oraz 18 Delegatów na WZD Krajowej Sekcji Łączności.

Ciekawostką jest, że np. pracownicy Orange mają podpisaną już kilkanaście lat temu  umowę z pracodawcą na  7% comiesięczny odpis na Pracowniczy Fundusz Emerytalny i jest on najwyższy w całym kraju. Nic więc dziwnego, że związkowcy z innych firm telekomunikacyjnych starają się wynegocjować podobne rozwiązania.

W zakładzie działa Rada Pracowników, Akcjonariat Pracowniczy, na wysokim poziomie umocowana jest SIP oraz dobrze zbudowane mają Fundusze Socjalne.

OZ funkcjonuje i działa również w Europejskiej Radzie Zakładowej oraz w strukturach europejskich i światowych Związków Zawodowych.

                                                                                                                      Andrzej Gębara

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.