Wybory w Krajowych Sekcjach zrzeszonych

Wybory w Sekcjach Krajowych – Sekretariacie Budownictwa i Przemysłu Drzewnego

12 maja w Krakowie odbyły się Walne Zebrania Sprawozdawczo – Wyborcze w 2 Sekcjach Krajowych zrzeszonych w Sekretariacie Budownictwa i Przemysłu Drzewnego.

Przed południem obradowało WZD Krajowej Sekcji Budownictwa.

W Krajowej Sekcji Budownictwa zrzeszonych jest 651 członków skupionych w 4 Sekcjach Regionalnych, tj. Małopolska, Dolny Śląsk, Mazowsze oraz Energomontaż Rzeszów. W WZD udział wzięło 16 spośród wszystkich wybranych 24 Delegatów.

Na początku zebrania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego w 2021 roku Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu oraz członka Komisji Krajowej Zbigniewa Majchrzaka, pochodzącego z Krakowa.

Podczas WZD wybrano Przewodniczącego Sekcji którym ponownie został Mirosław Chołda ze Środy Śląskiej z Dolnego Śląska. Wybrano także pozostałych 4 członków Rady oraz 4 członków Komisji Rewizyjnej w skład której weszło 2 przedstawicieli z Małopolski. Wybrano również 4 Delegatów na Kongres Sekretariatu Budownictwa, Delegatem z Małopolski został wybrany Mieczysław Wilczyński Przewodniczący Małopolskiej Sekcji Regionalnej Budownictwa. Piątym Delegatem został automatycznie Przewodniczący Krajowej Sekcji.

Kolejne zebranie odbyło się po południu tego samego dnia. Było to WZD Krajowej Sekcji Drzewiarzy.

Do Krajowej Sekcji Drzewiarzy  należy 789 członków Związku skupionych w 5 Organizacjach Związkowych. W WZD udział wzięło 13 spośród wszystkich wybranych 16 Delegatów.

Podczas WZD wybrano Przewodniczącego, którym ponownie został Tomasz Muszyński z Gdańska. Wybrano także pozostałych 5 członków Rady Krajowej Sekcji oraz 4 członków Komisji Rewizyjnej. Wybrano również 4 Delegatów na Kongres Krajowego Sekretariatu Budownictwa. Piąty Delegatem został Przewodniczący Krajowej Sekcji Drzewiarzy.

Z Małopolski, członkiem Rady Krajowej Sekcji Drzewiarzy oraz Delegatem na Kongres, został wybrany kol. Jerzy Rogoziński z Gorlic z zakładu FOREST.

Gościem zebrań był Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Budownictwa i Przemysłu Drzewnego Adam Golec.

Obydwa Walne Zebrania Delegatów z ramienia Krajowej Komisji Wyborczej nadzorował Andrzej Gębara, Przewodniczący Małopolskiej RKW.

Andrzej Gębara