Wizyta u abp. Marka Jędraszewskiego

Dnia 25 kwietnia reprezentacja Regionu Małopolskiego w składzie: przewodniczący Adam Lach, zastępca przewodniczącego Tomasz Zaborowski oraz Bożena Musiał gościli z wizytą u metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego, który w niedzielę świętował swoje imieniny.

Duchowny, który dzień wcześniej w związku z Niedzielą Bożego Miłosierdzia wygłosił homilię w kościele w parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu, przywitał przedstawicieli „Solidarności” w bardzo serdeczny sposób. Reprezentanci złożyli solenizantowi życzenia łask Bożych, spokoju i przede wszystkim zdrowia, tak istotnego w tych trudnych czasach.

W trakcie rozmowy reprezentacja Regionu opowiadała o swoim udziale w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce NSZZ „Solidarność” do Matki Boskiej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu, która miała miejsce w minioną sobotę i niedzielę, jednocześnie zwracając uwagę na wyjątkową wartość wydarzenia i liczny udział członków Związku.

Rozmawiano również na tak aktualny teraz temat, jakim jest wojna na Ukrainie i pomoc uchodźcom przebywającym w Polsce. Abp Jędraszewski wyraził podziw w związku z postawą Polaków, chęcią niesienia pomocy i gotowością do przyjmowania potrzebujących we własnych domach, co jest ucieleśnieniem miłosierdzia wobec bliźniego.

Galeria zdjęć: