Małopolska

„W Rodzinie Siła”- Program „Solidarności” Przemysłu Spożywczego

W dniu 24 listopada 2022 r. sekretarz RKW ZRM NSZZ „Solidarność” i prawnik Witold Witkowski, Kierownik Oddziału Nr 4 w Bochni-Brzesku – Agnieszka Morawiec oraz sekretarz biura Małgorzata Brzostowska, zostali zaproszeni na spotkanie Dawaj dobry przykładW Rodzinie Siła” zorganizowane przez KK NSZZ „Solidarność” Przemysłu Spożywczego przy współudziale Komisji Międzyzakładowej NSZZ “Solidarność” Carlsberg Polska Browar w Brzesku na czele z przewodniczącym A.Turlejem. W wydarzeniu wzięły udział dr Aleksandra Piotrowska oraz dziennikarka Odeta Moro.

W Rodzinie Siła!” to program „Solidarności” Przemysłu Spożywczego, którego celem jest wsparcie rodziców w ochronie niepełnoletnich przed dostępem do alkoholu i przedwczesną inicjacją alkoholową. Organizatorzy zachęcają dorosłych do dawania dobrego przykładu podopiecznym i do odpowiedzialnych zachowań wobec alkoholu.

Producenci piwa czują się odpowiedzialni za to, w jaki sposób ten produkt jest konsumowany i do kogo dociera. Hasło „Alkohol tylko dla pełnoletnich” nie jest pustym frazesem i powinni się nim kierować na co dzień wszyscy sprzedawcy, konsumenci oraz rodzice. Mówił o tym podczas spotkania w Brzesku Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie.

Program został objęty honorowym patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Dla Oddziału NSZZ „Solidarność” Nr 4 spotkanie, które odbyło się w Brzesku, było okazją do rozmów na temat wyzwań stojących przed rodzicami oraz potrzeb współczesnego nastolatka, oraz możliwością nawiązania współpracy z organizatorami tych spotkań celem propagowania akcji w placówkach oświatowych z naszego terenu.

Źródło: Informator Brzeski

Fot A.Turlek

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.