Małopolska

Uroczystości w rocznicę agresji sowieckiej – Bochnia

Delegacja Oddziału Nr 4 NSZZ „Solidarność” Bochnia- Brzesko z kierownikiem Agnieszką Morawiec na czele uczestniczyła w uroczystościach na cmentarzu św. Rozalii w Bochni. Wydarzenie poświęcone było upamiętnieniu bohaterów, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny w 1939 roku, podczas agresji sowieckiej na Polskę.

Po modlitwie, którą poprowadził ks. Leszek Rojewski – proboszcz parafii św. Pawła Apostoła – głos zabrali m.in. Burmistrz Miasta Bochnia Magdalena Nowak oraz poseł Józefa Szczurek-Żelazko. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy mogile Żołnierzy Wojska Polskiego.


Źródło: foto Bochnianin

Tekst: M.Brzostowska

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.