Małopolska

Za nami „Dzień Dziecka z Solidarnością”

Od godziny 10.00 w Centrum Aktywności Sportowej Borek trwała „Majówka z Solidarnością” w której uczestniczyło kilka tysięcy osób z całej Małopolski. Całe rodziny z dziećmi, a nieraz i z dziadkami bawiły się wspólnie na spotkaniu, które przygotował Zarząd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, wspólnie z Komisją Robotniczą Hutników w ArcelorMittal Kraków.

W imieniu Zarządu Regionu zebranych przywitali przewodniczący Regionu Tomasz Zaborowski oraz główny organizator imprezy Adam Gawlik, życząc wszystkim wspaniałej zabawy, a szczególnie dzieciom, gdyż to właśnie z myślą o nich w Dniu Dziecka zostały przygotowane główne atrakcje – różnego rodzaju dmuchańce, zjeżdżalnie, tor gocartingowy, tyrolka itp. Dzieci uczestniczyły też w wielu konkursach organizowanych przez Zespół Skrzat, zaś dorośli bawili się przy muzyce w wykonaniu zespołu „Jestem”.

Osobne stoisko miał też Instytut Pamięci Narodowej, który przygotował na tę okazję wiele wydawnictw dotyczących historii najnowszej i historii NSZZ „Solidarność”.

Wesołej zabawie towarzyszy Mobilna Pracownia Radiologiczna, w której osoby starsze mogły poddać się gadaniom densymetrycznym kości.

W trakcie imprezy osobna grupa związkowców zbierała podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie odrzucenia ustaleń tzw. zielonego ładu.

W festynie uczestniczyły także dzieci z Domu Dziecka we Wróblówce koło Czarnego Dunajca, który prowadzi Fundacja „Szczęśliwe Jutro”. Spotkanie w Borku, choć w założeniu radosne, było więc także okazją do przeprowadzenia zbiórki charytatywnej wśród uczestników Majówki na rzecz wychowanków Domu Dziecka.

Atrakcją dla dzieci była też możliwość zwiedzenia radiowozu policyjnego i samochodu Straży Pożarnej.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.