Małopolska

Szkolenie „Rozwój związku”

W dniach 28-30 września w ośrodku szkoleniowym „Salamandra” w Krynicy odbyło się szkolenie tematyczne z zakresu rozwoju związku oraz metod pozyskiwania nowych członków do istniejących w zakładach pracy organizacji związkowych. Szkolenie prowadzili: Janusz Zabiega – kierownik działu szkoleń KK i jednocześnie trener związkowy oraz Leszek Jankowski – trener Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”. W warsztatach szkoleniowych wzięło udział 5 drużyn trzy osobowych z następujących zakładów pracy:

1. Valvex S.A. Jordanów,

2. MPK S.A. Kraków,

3.  Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie,

4. Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Krakowskiego,

5. Hutchinson Poland SP.Z O.O w Dębicy.

Celem szkolenia było m.in zrozumienie wagi i istotnej roli każdego członka związku w procesie planowania i budowania silnej organizacji związkowej w danym zakładzie pracy.

Uczestnicy szkolenia mogli nabyć umiejętności organizowania pracowników w związek zawodowy oraz nauczyć się sposobów pozyskiwania nowych członków w szeregi tej organizacji. Poznawali czynniki determinujące siłę związku zawodowego oraz jego istotę i cele. Identyfikowali problemy pracownicze i sposoby ich rozwiązywania. Każdy z uczestników mógł samodzielnie określić przeszkody uniemożliwiające rozwój związku (bariery) i określić sposób ich pokonania. W części praktycznej szkolenia ćwiczono rozmowy „1X1” z różnymi typami rozmówców, którzy prezentowali rozmaite postawy. Następnie w grupach opracowywano strategię i kampanię rozwoju związku w zakładzie pracy. Ostatnim elementem szkolenia było napisanie planu pracy do marca 2023 roku, zawierającego krok po kroku zadania do wykonania przez powołany zespół pracowników członków związku.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w szkoleniu i życzymy wielu sukcesów w planowaniu rozwoju związku.

Leszek Jankowski 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.