Małopolska

PRZYŁĄCZ SIĘ DO PROTESTU KRH!

Z wielkim smutkiem i oburzeniem dowiedzieliśmy się, że spółka ArcelorMittal Tubular Products Kraków ma zostać zamknięta, a produkcja przeniesiona do Czech. Oznacza to, że pracownicy spółki utracą miejsca pracy, źródło utrzymania i perspektywę rozwoju zawodowego. To także oznacza, że Polska straci ważnego producenta rur, który dostarczał swoje produkty do wielu branż i sektorów gospodarki.
Nie możemy się z tym pogodzić. Uważamy, że decyzja o zamknięciu spółki jest nieuzasadniona, nieetyczna i szkodliwa zarówno dla nas, jak i dla kraju. Dlatego postanowiliśmy, wspólnie z innymi organizacjami związkowymi podjąć protest, aby wyrazić nasz sprzeciw i domagać się odwołania tej decyzji. Chcemy, aby nasz głos był słyszany i szanowany. Chcemy, aby nasza praca była doceniana i chroniona. Chcemy, aby krakowska spółka była rentowna i konkurencyjna.
Zapraszamy wszystkich pracowników ArcelorMittal Poland S.A., AM Tubular Products Kraków Sp. z o.o. oraz wszystkich sympatyków naszej sprawy do udziału w proteście, który odbędzie się w dniu 14 grudnia 2023 r. o godzinie 14:00 przed budynkiem dyrekcyjnym LTT (przy bramie nr 2), skąd razem przemaszerujemy pod bramę główną kombinatu.
W trakcie protestu domagać się także będziemy od pracodawcy zapewnienia, że postój na gorąco krakowskiej koksowni jest tylko czasowy i po jego zakończeniu nastąpi wznowienie produkcji. Oczekujemy przeprowadzenia szybkiego remontu baterii koksowniczych, co zapewni prawidłową pracę urządzeń.
Z uznaniem odnosimy się do faktu uzgodnienia z pracodawcą porozumień dotyczących pracowników, które zapewniają im ochronę finansową. Jednakże najważniejszym dla nas celem jest zachowanie dotychczasowych miejsc pracy, które gwarantują stabilny i bezpieczny byt pracowników i ich rodzin.
Prosimy o zabranie ze sobą transparentów, flag związkowych i innych akcesoriów, które pomogą nam zwrócić uwagę mediów i opinii publicznej. Prosimy także o zachowanie spokoju, kultury i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Jeśli nie chcesz by podobny scenariusz dotknął w przyszłości Twojego zakładu – weź udział w proteście! Przypomnij sobie jakie obietnice składano w odniesieniu do pracy wielkiego pieca w Krakowie.
Nie dajmy się zniszczyć! Walczmy o nasze prawa, godność i przyszłość!
Niech nikogo nie zabraknie. Razem jesteśmy silniejsi!


Komisja Robotnicza Hutników

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.