Małopolska

Posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Metalowców.

W Poznaniu, w siedzibie NSZZ „Solidarność” Zakładów Volkswagen Polska, w dniu 6.XII. br. odbyło się posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Metalowców.

Podczas zebrania przyjęto rozliczenie preliminarza za 11 miesięcy br. oraz został omówiony wstępny projekt budżetu na 2023 rok, który ostatecznie zostanie przyjęty na kolejnym zebraniu Rady na początku 2023 roku.

Na zebraniu omówiono również sytuację w branżach reprezentowanych przez Sekretariat Metalowców, szczególnie w branży hutniczej, zbrojeniowej, stoczniowej i motoryzacyjnej. Omówiono także problemy, jakie mają nasze Sekcje w pracach Zespołów Trójstronnych. Członkowie Rady zwiedzili również odlewnię zakładów Volkswagena, która została odkupiona od Zakładów Cegielskiego dokładnie 25 lat temu. W odlewni produkowane są m.in. bloki silników, skrzynie biegów oraz obudowy kierownic dla prawie wszystkich samochodów grupy VW takich jak : VW, Audi, Porsche i innych, które są montowane we wszystkich fabrykach Grupy VW na całym świecie.

Dyskutowano również o trwających już wyborach w poszczególnych zakładach naszej branży, przypomniano o terminach zebrań wyborczych we wszystkich 7 Krajowych Sekcjach zrzeszonych w Sekretariacie, które odbędą się w kwietniu i maju 2023 r. Przypomniano, że Kongres Wyborczy Krajowego Sekretariatu Metalowców odbędzie się w ostatnim tygodniu czerwca 2023. Ustalono klucz wyborczy, jednakowy dla wszystkich Sekcji Krajowych, wg. którego będą wybierani Delegaci na Krajowy Kongres Metalowców. Uchwałą została powołana Komisja Wyborcza Sekretariatu Metalowców, której Przewodniczącym został Andrzej Gębara z Sekcji Hutnictwa.

W tym samym dniu, tuż przed posiedzeniem Rady Metalowców, odbyła się miła uroczystość wręczenia pucharu i nagrody dla członkini „Solidarności” z VW Poznań. Koleżanka ta, poznanianka, brała udział w Biegu Memoriałowym im. B. Włosika i nie spodziewając się jakiejkolwiek nagrody po prostu ubrała się i wyjechała do Poznania. A ona właśnie wygrała I miejsce w kategorii kobiet- członków „Solidarności”. Puchar i nagroda, ufundowane przez Przewodniczącego Piotra Dudę, zostały wręczone w obecności Przewodniczącego Komisji Zakładowej VW Polska Piotra Olbrysia, który 2 dni później został ponownie wybrany na Przewodniczącego na nową kadencję 2023 – 2028, przypomnijmy że jest to obecnie największa Komisja „S” w Polsce, licząca ponad 7 tyś. członków.

Andrzej Gębara

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.