Małopolska

Przed Konsulatem Francuskim modlono się o nawrócenie się Francji, Macrona i Tuska!

Kilkaset osób zebrało się w poniedziałkowe popołudnie przed Konsulatem Francuskim w Krakowie przy ul. Stolarskiej w proteście przeciwko profanacji symboli chrześcijańskich w trakcie inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W trakcie zgromadzenia wystąpili: Barbara Nowak, była kurator małopolskiej oświaty, posłowie Łukasz Kmita, Arkadiusz Mularczyk i Filip Kaczyński, a także Ryszard Majdzik i tegoroczna maturzystka Weronika Chmiel, z KM NSZZ „Solidarność” przy Zarządzie Regionu Małopolskiego.

Mówcy podkreślali związek wiary i religii katolickiej z tradycją państw europejskich i zdradę tych ideałów ze strony takich państw jak Francja. Zwracali uwagę, że polscy katolicy czują się obrażeni i poniżeni gejowską inscenizacją katolickich symboli i oczekują przeprosin. Nieobecnym bohaterem spotkania był zawieszony przez kierownictwo TVP w czynnościach służbowych redaktor Przemysław Babiarz, który komentując transmisję ceremonii otwarcia Igrzysk, powiedział prawdę, że treść piosenki Johna Lennona „Imagine” popularyzuje idee komunizmu.

Zebrani odśpiewali pod konsulatem polski hymn narodowy, „Rotę”, „Boże coś Polskę” i „My chcemy Boga” oraz odmówiono jedną część Różańca Św. w intencji nawrócenia się Francji, prezydenta Macrona, a także premiera Tuska i jego rządu. I choć w polskiej kulturze od lat funkcjonuje określenie „Francja – elegancja”, to w konsulacie zabrakło choćby jednego odważnego, który wyszedłby do protestujących, by nie tylko przeprosić za obsceniczne widowisko transmitowane na cały świat, ale choćby podziękować za modlitwę. Wystarczyłoby zwykłe „Bóg zapłać!”.

W manifestacji uczestniczyli nie tylko kapłani z zakonu misjonarzy, ale także członkowie NSZZ „Solidarność” z Komisji Międzyzakładowej przy Zarządzie Regionu Małopolskiego z transparentami i flagami Związku.  

Adam Zyzman

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.