Małopolska

Obraduje Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”

Dziś w Spale obraduje Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”.

Obrady rozpoczął zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Bartłomiej Mickiewicz słowami modlitwy bł. ks. Popiełuszki, podkreślając, że jest to inauguracja obchodów roku Patrona „Solidarności”.

Kolejnym punktem obrad było wystąpienie Marka Lewandowskiego, który po 12 latach pracy na tym stanowisku pożegnał się z funkcją rzecznika przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

– Mieliśmy wiele sukcesów, mieliśmy też swoje porażki. „Solidarność” zawsze pozostanie w moim sercu. Ale dzięki wam, dzięki temu, że udało nam się zmienić prawo związkowe, także legitymacja pozostanie w mojej kieszeni. Bardzo serdecznie wam za wszystkie te lata dziękuję – powiedział do zebranych Marek Lewandowski, który z Solidarnością związany jest od 1997 roku, a od 2009 roku pracuje dla Komisji Krajowej.

Zebrani zaprzysiężyli także nowego członka Komisji Krajowej. Jest nim Zbigniew Koban, wybrany niedawno na przewodniczącego Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „S”.

W dalszym ciągu obrad członkowie Komisji Krajowej będą dyskutować m.in. na temat dalszych działań Solidarności oraz podsumują udział w niedawnym proteście rolników. Wysłuchają też informacji z działalności Prezydium KK i jej zespołów, Rady Dialogu Społecznego i Rady Ochrony Pracy. Wiele uwagi poświęcono ostatnim wydarzeniom w kraju, a przede wszystkim udziałowi NSZZ „Solidarność” w protestach rolników. W efekcie tych wydarzeń będzie też dyskutowany projekt powołania Zespołu ds. pakietu klimatycznego – tzw. Zielonego Ładu oraz propozycja zorganizowania ogólnopolskiego referendum przeciwko polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Przygotowywane jest także stanowisko kierownictwa Związku z ws. zapowiadanych zmian w polskiej edukacji.

W planie obrad znajdują się też sprawy finansowe Związku, jak wykonanie budżetu w roku ubiegłym i preliminarz budżetowy na rok bieżący, oraz sprawozdania z działalności sekretariatów.

Źródło: tysol.pl

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.