Małopolska

Jak nie dać się okraść?

Niemal codziennie media informują o przypadkach oszustw i kradzieży dokonywanych na osobach starszych i to często zdobywając zaufanie ofiar. By tego uniknąć związkowe Koło nr 21 Emerytowanych Nauczycieli Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty NSZZ „Solidarność” Kraków – Podgórze zorganizowało spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji.

Sierżant sztabowy Weronika Burdak i asp. sztabowy Tomasz Łatak przedstawili zebranym prelekcję na temat „Jak nie stać się ofiarą przestępstwa?” Opowiedzieli o  stosowanych przez przestępców metodach działania „na wnuczka” i „na policjanta” podkreślając, że w żadnym wypadku policja nie przyjmuje od obywateli pieniędzy w celu zabezpieczenia ich lub przechowania. Jednocześnie zwrócono uwagę, że w wielu przypadkach to same ofiary kradzieży ułatwiają proceder złodziejom zostawiając torebki lub ubrania z dokumentami i pieniędzmi w kościołach, na cmentarzach lub w środkach komunikacji miejskiej, gdy tylko oddalają się „na chwilę” by skasować bilet, przynieść wodę lub podejść do ołtarza.

Przy okazji spotkania z emerytami ustalono, że podobne prelekcje policyjnych specjalistów można zorganizować dla innych organizacji związkowych naszego Regionu, jeśli tylko zgłoszą takie zapotrzebowanie. Szerzej o takich akcjach prewencyjnych napiszemy w najbliższym „Serwisie Informacyjnym” Regionu Małopolskiego.

A. Z.    

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.