Małopolska

Drużyna Górnika Glinik obroniła tytuł z 2021 roku!

W dniach 17 – 18 grudnia w Gorlicach odbył się XXXI Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”. W tegorocznym Turnieju wzięło udział 14 drużyn z kraju, Ukrainy i Słowacji. Oficjalne otwarcie Turnieju z udziałem przedstawicieli władz miejskich Gorlic i powiatu gorlickiego odbyło się 17 grudnia 2022 roku. W trakcie tej uroczystości wręczono każdej drużynie puchar za udział w rozgrywkach.

Turniej zakończył się nazajutrz zwycięstwem drużyny gorlickiego „Solidarności” Glinika, która w ten sposób obroniła tytuł zdobyty w 2021 roku. Kolejne miejsca przypadły: drużynie KWK „Janina” z Libiąża i PHU „Mador” z Sosnowca. Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Dawid Drąg z drużyny „”Solidarności” Glinik. Królem Strzelców, zawodnik „Madoru” Sosnowiec, Kamil Majewski, a Najlepszym Bramkarzem zawodnik KWK „Pniówek Pawłowice” Marcin Gruszczyński. Najszybciej, bo w 19 sekundzie meczu, bramkę zdobył zawodnik KWK „Janina” Libiąż, Łukasz Krawczyk. Trofea najlepszym wręczał zastępca przewodniczącego Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Kotowicz.

Drużyna „Solidarności” Glinik wystąpiła w składzie: Bartłomiej Stróżyk, Dawid Drąg, Mateusz Żmigrodzki, Krzysztof Dąbrowski, Mateusz Majcherczyk, Kacper Kukla, Mateusz Śmiechowski, Konrad Grela, Tomasz Augustyn, Rafał Gadzina i Marcin Szary.

Gratulacje dla zwycięzców!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.