Małopolska

Barbórka w Bochni

Uroczystości barbórkowe w bocheńskiej żupie zainaugurowała msza św. odprawiona 8 grudnia 2022 r. o godz. 16 w kaplicy św. Kingi w Kopalni Soli w Bochni, której przewodniczył ks. prałat Ryszard Podstołowicz.

Po nabożeństwie w komorze Ważyn odbyła się uroczysta akademia. Gospodarzem uroczystości był Zygmunt Dobrowolski prezes Kopalni Soli w Bochni. Przedstawiciel kopalni w swoim wystąpieniu zdradził plany na najbliższą przyszłość. To między innymi uruchomienie dla ruchu turystycznego szybu Sutoris, a także restauracji. Wspomniał o kolejce, która będzie przewozić turystów po centrum Bochni zatrzymując się przy atrakcjach turystycznych miasta.

W uroczystym spotkaniu, zorganizowanym po dwóch latach przerwy wzięli udział górnicy z Bochni, wraz z członkami KZ NSZZ „Solidarność”, ale także z innych kopalni. Byli też posłowie: między innymi Stanisław Bukowiec, Wiesław Krajewski oraz Józefa Szczurek-Żelazko. Gościem Barbórki był wojewoda Łukasz Kmita oraz wicemarszałek Józef Gawron, byli też samorządowcy z miasta i powiatu bocheńskiego, a także Kierownik NSZZ „Solidarność” Oddziału Nr 4 Agnieszka Morawiec. Podczas spotkania odczytano listy z gratulacjami: między innymi od Prezydenta RP i Premiera, a także od Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolskiego Adama Lacha. List w zastępstwie odczytał prawnik Witold Witkowski.

Źródła : https://bochnianin.pl/

https://bochniazbliska.pl/

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.