38 rocznica śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszko w Wadowicach

W dniu 23 października 2022 roku związkowcy NSZZ „Solidarność” Ziemi Wadowickiej, przedstawiciele władz lokalnych oraz mieszkańcy Wadowic uczestniczyli w uroczystości związanej z 38. rocznicą śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszko. Rozpoczęła je Eucharystia w kościele św. Piotra w intencji Ojczyzny oraz NSZZ „Solidarność”, której przewodniczył ksiądz Jan Dziubek, proboszcz parafii Św. Piotra w Wadowicach.

Podczas homilii ksiądz Jan Dziubek nawiązał do roli jaką ksiądz Jerzy odegrał dla NSZZ „Solidarność” w walce o godność człowieka oraz o wolność i prawdę w naszej Ojczyźnie.

W modlitwie wiernych kierownik oddziału Regionu Małopolskiego w Wadowicach, Jan Kraska, przypomniał fragmenty przemówień księdza Jerzego, które nawiązywały do zanoszonych do Boga intencji. W liturgii udział wziął poczet sztandarowy Wadowickiego Oddziału Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”.

Po mszy świętej odbyła się uroczysta procesja z relikwiami bł. księdza Jerzego Popiełuszko pod jego pomnik, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze. Wśród składających hołd księdzu Jerzemu oprócz „Solidarności” był poseł Filip Kaczyński oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych.

Następnie została odmówiona litania do bł. księdza Jerzego Popiełuszko oraz modlitwa o jego wstawiennictwo przed Bogiem dla naszej Ojczyzny oraz w intencji związkowców NSZZ „Solidarność”.

Jan Kraska

Autor fotografii: Tadeusz Szczurkowski