26 Grand Prix Opolszczyzny w Siatkówce Plażowej

Osiem najlepszych par żeńskich i osiem najlepszych par męskich wzięło udział w wielkim finale 26 Grand Prix Opolszczyzny w Siatkówce Plażowej. Finał rozegrano w dniach 6 i 7 sierpnia 2022r. na stadionie sportowym „Kuźniczki” w Kędzierzynie – Koźlu.

W sobotę faworytki z Wrocławia, Paulina Sobolewska i Joanna Rejno, nie obroniły tytułu mistrzyń z roku ubiegłego ulegając w finale parze Agnieszce Sitko i Natalii Semeniaka, pochodzącej też z Wrocławia. Trzecie miejsce zdobyła następna para z Wrocławia Aleksandra Sztobryn i Beata Szulgowska pokonując w małym finale parę Iwona Winkiewicz z Kędzierzyna – Koźla i Martynę Bednarz z Opola. Oprócz nagród zespołowych wręczono nagrody indywidualne.

Za udział we wszystkich sześciu turniejach eliminacyjnych nagrody otrzymała para z Opola Julia Warwas i Kristina Krok. Nagrodę NSZZ Solidarność za grę Fair Play i osobowość turnieju otrzymała zawodniczka z Kędzierzyna – Koźla Iwona Winkiewicz. Nagrodę zawodniczce wręczył Zastępca Przewodniczącej Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Regionu Śląska Opolskiego Dariusz Brzęczek, który kibicował zawodniczkom przez cały turniej. Natomiast Wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Jan Baniak wręczył nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju finałowego – MVP – Natalii Semeniaka z Wrocławia.

W niedzielę w finale Panów obyło się bez niespodzianek. Faworyci z Kędzierzyna – Koźla i ubiegłoroczni mistrzowie Mikołaj Sarnecki i Szymon Bąk z Kędzierzyna – Koźla pokonali w finale parę z Opola – Wiktor Bieniasiewicz i Błażej Gwóźdź. Trzecie miejsce zajęła para z Kędzierzyna – Koźla Maciej Matyjasek i Dawid Czapla pokonując w małym finale parę z Małopolski Jakub Korczyk i Wojciech Stach z Andrychowa. Za udział we wszystkich sześciu turniejach eliminacyjnych nagrodę otrzymał Wiktor Bieniasiewicz.

Nagrodę NSZZ Solidarność za grę Fair Play i osobowość turnieju otrzymał zawodnik z Andrychowa Jakub Korczyk. Nagrodę zawodnikowi wręczył Przewodniczący Oddziału  NSZZ Solidarność Regionu Śląska Opolskiego w Kędzierzynie – Koźlu Mariusz Pilichowski.

Wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Jan Baniak wręczył nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju finałowego – MVP – Mikołajowi Sarneckiemu z Kędzierzyna – Koźla.

W tegorocznej edycji Gran Prix Opolszczyzny zawodnicy z województw: Opolskiego, Śląskiego, Dolnośląskiego i Małopolskiego rozegrali w siedem weekendów czternaście turniejów. Nie byłoby tych zawodów, gdyby nie wsparcie sponsorów, organizacji samorządowych i stowarzyszeń. Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji zawodów. Gorące podziękowania organizatorzy Turnieju kierują do NSZZ „Solidarność” a w szczególności regionom: Śląsk Opolski i Małopolski, Sekcji Zawodowej Infrastruktury Kolejowej PKP PLK SA w Warszawie i wszystkim organizacjom związkowym z całej Polski, które swoim wsparciem finansowym znacząco się przyczyniły się do organizacji 26 Grand Prix Opolszczyzny w Siatkówce Plażowej. Liczę na dalszą współpracę w organizacji kolejnych zawodów w następnych latach.

Do zobaczenia na piachu w roku 2023!

Mariusz Pilichowski